Два місяці до ЗНО: 10 порад випускникові
Розглянемо поради випускникові.
- Розподіліть ці 50 днів за темами, які вам давалися найтяжче, але повторюйте паралельно і те, що знаєте добре.
- Аналізуйте завдання ЗНО минулих років з теми, яку зараз опрацьовуєте. Загалом, завдання даються дуже подібні, і майже щороку деякі тести навіть частково або повністю повторюються.
- Складайте собі зручні короткі таблиці і з мови, і з літератури, які ви переглянете в останні дні перед іспитом, коли менш посидючі учні в паніці гортатимуть стоси правил.
- Відвідуйте тематичні навчальні групи в соцмережах, коли є настрій просто «повтикати» в комп’ютер. Дивіться навчальні фільми, художні картини за літературними творами, слухайте аудіокниги, але покладайтеся все-таки на зоровий механізм сприйняття: саме він домінує під час виконання завдань ЗНО.
- Складіть список з 15-25 прочитаних літературних творів (будь-які: українська, зарубіжна, сучасна література), які ви любите, добре знаєте, тренуйтеся наводити приклади з них до різних тем власних висловлювань. Можна для цього скласти таблицю. Заведіть блокнот для цитат, які вам до вподоби і легко запам’ятовуються. Цитати записуйте за темами (Любов, доля, вибір, зрада, історія, мова, природа, мужність тощо).
- Засікайте час, за який ви виконуєте такі завдання, як написання твору, аналіз тексту. Твори пишіть, не заглядаючи в Інтернет за підказкою ( на ЗНО її не буде!). Намагайтеся з кожним разом скорочувати час, за який виконуєте завдання, аж поки час написання твору не становитиме 30-40 хвилин, а робота з текстом базового рівня – 20-25.
- Вивчайте напам’ять вірші, які є в програмі ЗНО. Це допоможе відповісти на багато питань впевнено, і, ймовірно, навести якусь доречну цитату у власному висловленні.
- Якщо ви починаєте готуватися тільки зараз, то намагайтеся сприймати головне, але швидко: краще все ж опрацювати більше тем, ніж одну-дві, але дуже ретельно. Орієнтуйтесь більше на практику застосування знань (виконання тестів), ніж на заучування напам’ять правил.
- Працюйте щодня. Краще приділяти предмету 20-40 хвилин на день, ніж три години сидіти над тестами перед заняттям на курсах чи з репетитором. І вже точно не треба відкладати навчання на останні дні.
- Не соромтесь ставити питання і помилятися. Налаштуйтеся на позитивні емоції, не забувайте хвалити себе за кожен день сумлінного навчання.
Цікаво почитати:
Новини:
