Як розв’язувати найпростіші рівняння
Дуже часто зустрічаюсь з такою проблемою, коли учень розуміє умову задачі, а коли мова доходить до обчислень тут розпочинаються проблеми. Більшість задач чи то алгебраїчних чи то геометричних зводиться до рівнянь. Квадратні рівняння ми розглядали в попередніх статтях, сьогодні приділимо час лінійним рівнянням.
Нехай маємо звичайне рівняння першого степеня
3х-4+2х+3=2-5х+7
Складемо алгоритм розв’язку
- Визначаємо, що стоїть зліва від знака дорівнює, що справа
В нашому випадку зліва маємo - Переносимо невідомі в одну сторону, а відомі в іншу, пам’ятаючи, що коли ми переносимо з однієї сторони в іншу по відношенню до знака дорівнює, то знаки змінюємо на протилежні, а якщо вираз залишається стояти в тій же стороні, знаки залишаємо без зміни. Якщо вираз стоїть без знаку, наприклад 4х, то за замовчуванням стоїть знак плюс.
Отже, 3х+2х+5х=2+7+4-3
10х=10 - Розв’язуємо рівняння, згадуючи правило, для того щоб знайти невідомий множник треба добуток поділити на відомий множник, тобто х=10:10
Х=1
Або пишемо для себе правильну та зрозумілу рівність, де замість х, стоїть певне значення, наприклад, 10х=10
ПишемоУ нас замість 2 стоїть перша десятка, замість 3 стоїть х, і замість 6 – друга десятка. Зрозуміло, для того, щоб знайти 3 потрібно 6 поділити на два. В нашому випадку х=10/10=1.
- Записуємо відповідь
Х=1.
3х-4+2х+3, справа 4х+2-5х+7
10х=10, зрозуміло, що воно занадто просте, щоб в ньому зробити помилку, а от реальний приклад, де в деяких учнів виникали труднощі
можна паралельно писати,
У нас замість «6» стоїть «5», замість “sinx “ –“2”, I “10”- “3” , зрозуміло
Так, бажано робити на перших порах, а потім це все робити автоматично, розуміючи правила. Це все приходить з практикою.
Згадуючи, основну властивість пропорції, що добуток середніх членів дорівнює добутку крайніх.
Тобто
При розвязку рівняння пам’ятаємо, що рівняння це терези, якщо з однієї частини відняли щось або додали, то щоб була рівновага потрібно забрати або додати таке саме «щось» з іншої частини, інакше порушиться рівновага і отримаємо хибний результат. Те саме, стосується і множення та ділення. Якщо ліву частину поділили або помножили на щось відмінне від нуля, то і праву частину теж множимо чи ділимо на це саме «щось».
Корисно записати
а потім по виражати
Але це вже тема наступної статті ….
І саме головне, потрібно багато практикуватися, щоб в подальшому, над цим, навіть, не задумуватись.
І у Вас все вийде.
Успіхів у вивченні математики.
Автор статті: Ткаченко Євген Миколайович, викладач навчального центру Enotti.
Цікаво почитати:
Новини:
