10 причин почати вивчати англійську мову

14.10.2014 Катарина Канивец
6493 просмотров

На сьогоднішній день англійська мова є обов’язковим предметом у більшості закладів освіти, багато людей відвідують курси чи репетиторів із англійської мови, великі компанії все частіше замовляють послуги корпоративного навчання англійській мові для робітників, переважна більшість батьків віддають дітей до навчальних закладів із англійською як профільним предметом та все більше з’являється онлайн-спільнот, де люди допомагають один одному опанувати цю іноземну мову. Чому так відбувається? Це просто данина моді чи за вивченням англійської мови стоять цілком практичні конкретні цілі?

Пропоную вам 10 найпопулярніших причин, за якими люди починають учити англійську:

 1. Для кар’єри
 2. Перш за все, з англійською мовою можна безпосередньо пов’язати свою кар’єру, здобувши спеціалізацію в області перекладу чи викладання іноземної мови. Як відомо, дані напрямки є дуже актуальними на сьогодні, і можу із власного досвіду сказати, що навіть перекладачі та викладачі-початківці не сидять без роботи.

 3. Для роботи в будь-якій сфері
 4. Окрім того, знання англійської є необхідним у більшості галузей, напряму з нею не пов’язаних. Ось деякі приклади: влаштування на роботу в міжнародній компанії, робота в сфері ІТ (у більшості вакансій цього напрямку серед основних вимог зазначено знання англійської мови), співпраця з іноземними клієнтами (спілкуючись із клієнтом без допомоги перекладача, ви продемонструєте високий рівень професіоналізму і здобудете таким чином його прихильність), професійне зростання та розвиток (як відомо, переважна більшість сучасної професійної літератури видається англійською мовою), заняття наукою тощо.

 5. Для подорожей
 6. Не завжди є можливість та кошти на замовлення послуг перекладача під час подорожей. А іноді закордоном можуть виникнути непередбачувані ситуації, що потребують швидкого звернення по допомогу до оточуючих людей чи органів правопорядку, і знання англійської мови принаймні на середньому розмовному рівні може стати запорукою вашого благополуччя та виходу зі скрутного положення.

 7. Для покупок онлайн із зарубіжних сайтів
 8. Завдяки своїй простоті, зручності, широкому асортименту товарів та досить низьким цінам шопінг онлайн набуває все більшої популярності. Далеко не всі товари та послуги, однак, можна знайти на вітчизняному онлайн-ринку, а для користування зарубіжними сайтами вам знадобиться розуміння англійської. Це також стане у нагоді при купівлі квитків в зарубіжних авіакомпаніях та прочитанні інструкцій до користування імпортними товарами (де не завжди є переклад).

 9. Для міграції
 10. Безумовно, знання англійської мови є необхідним для міграції в більшість європейських країн, США та Австралію. Будь то з метою навчання, роботи чи проживання, міграція в усі англомовні країни передбачає здачу міжнародного тесту з англійської мови.

 11. Для спілкування
 12. Інтернет відкриває нам чудові можливості спілкування з усім світом, і все, що від нас вимагається – це наявність надійного підключення та знання англійської мови. Спілкуючись із людьми з різних країн, ви розширюєте свій кругозір, відкриваєте для себе різні культури, ділитесь досвідом та отримуєте унікальні враження.

 13. Для полювання на новинки
 14. Любителі новинок у світі серіалів, комп’ютерних ігор, інтернет-контенту часто прагнуть дізнатись про все першими, до того як це стане популярним. Таким людям необхідно знати англійську мову для того, щоб не чекати на субтитри із перекладом чи переклад інтерфейсу гри. Інакше вони просто не будуть у тренді!

 15. Для поціновування книг, віршів, пісень, фільмів
 16. Цінителі британської та американської творчості обов’язково мають ознайомитись із улюбленими творами в оригіналі, адже більшість поетичних моментів просто неможливо адекватно перекласти, зберігши автентичність. Не піддаються також перекладу жодні каламбури та велика кількість жартів (ви уявити собі не можете, скільки всього пропускаєте, дивлячись «Футураму» в перекладі чи читаючи переклади улюблених пісень).

 17. Для перегляду новин
 18. Зарубіжна оцінка подій часто буває досить об’єктивною та неупередженою. Завжди цікаво подивитись на ситуацію очима іноземців.

 19. Для загальної освіченості

Зрештою, сьогодні людину не можна назвати освіченою якщо вона не володіє англійською мовою принаймні на початковому рівні. А повна відсутність розуміння хоча б базових фраз прирівнюється у 21 сторіччі до невміння користуватись комп’ютером.
Отже, сподіваюся серед перечислених причин ви знайшли принаймні одну, здатну мотивувати до вивчення англійської мови саме вас. У наступній статті ми подивимось на основні шляхи вивчення іноземної мови, їх плюси та мінуси.

Автор: Кавецька Анастасія Вадимівна