«Бути» чи «не бути» ЗНО 2015 ?

14.03.2015 Катарина Канивец
1889 просмотров

Питання «Бути» чи «не бути» ЗНО 2015 уже остаточно вирішено і є на даний момент фактом!

Але питання як до нього готуватися і як складати досі залишається відкритим для багатьох одинадцятикласників та їх батьків.
Моя мета розповісти вам про всі варіанти успішного складання Незалежного оцінювання, визначити усі їх позитивні і негативні сторони.

Підготовка учня в школі

На неї сподіваються і покладають великі надії більшість батьків зі словами « Школа повинна дати знання, ми ж якось вступали» і т д.
На справді тут не можна виділити позитиву чи негативу, дане твердження є МІФОМ, і ось мої аргументи, як вчителя-предметника зі стажем роботи 7 років.

 • Матеріал ЗНО розрахований на рівень –профіль, а школі дають рівень-стандарту
 • ЗНО – комплексний тест, де включені питання 5-11 класу, повтторення матеріалу в школі або взагалі не передбачено, або охоплює 10-11 клас
 • Рівень викладанння і його специфіка дуже вдрізняються у 5-і 11 класі, тому учень не володіє великим шматком інформації
 • Підготуватися у класі, де вчиться 25-35 учнів, і вчитель має навчити, заспокоїти і перевірити просто нереально
 • Мета вивчення кожного конкретного предмету у школі дуже відрізняється від мети ЗНО (ПРОЦИТУВАТИ ПРОГРАМУ)
 • І взагалі не всі вчителі в міру своєї компетентності, віку, інших суб’єктивних особливостей готові готувати дітей до ЗНО і здатні це робити.

26

Самостійна підготовка учнів
28

Підготовка за допомогою сайтів, інтернет- груп, онлайн-курсів і т д

99

Підготовка з репетитором

33

Підготовка на курсах при університеті
44

Купити ЗНО

Примарна надія дяких учнів та батьків, що мають кошти і не мають бажання витрачати зусилля на підготовку до ЗНО. Купити результати неможливо з ряду причин:

 • Питання складає група вчителі
 • Діти пишуть ЗНО не в своєму навчальному зкладі
 • Вгадати, який буде номер зошита чи варіан неможливо, бо діти розділені за різними критеріями
 • Перевірка відбувається за межами області, іншими вчителями, що перевіряють шифровані роботи і т д
 • Крім того, навряд чи варто ризикувати майбунім своєї дитини, покладаючись на небезпечні семи і афери.

Залатити декану, ректору, знайомому при вступі

Міф, так званий пережиток минулої історичної доби. Зараз працює електронна система рейтингів відпвідно до білів ЗНО, яку може переглянути будь-яка людна на сайті абітпошуку, там само абітурієнти слідкують за своїм місцем у рейтингу і шансами на безкоштовний вступ, сфальшувати ці рейтинги неможливо. Не залежно від рівня ваших звьязків чи можливостей ніхто не поставить дитину у рейтину вище ніж вона заслуговує по балам ЗНО. Учні і їх батьки можуть навіть не бачити декана, чи ректора, подати документи через електрнну пошту і бути зарахованими до ВИШу.

І ще один аргумент, заплативши «чужому дяді» ви заплатили за його хліб з маслом та ікрою а навичок і знань вашій дитині при цому не додалося, і вам знову б довелося платити за усі сесії, екзамени і заліки, а вкладаючи кошти у репетитора чи куурси ви вкладаєте у свою дитину!

Підготовка на курсах у навчальному центрі

55

Кожна окрема родина врахувавши усі зазаначені позиції повинна сама вирішити для себе який варіант підходить саме їм і чиї інтереси вони враховували роблячи той чи інший вибір.

В свою чергу хочу додати, ми працюємо для дітей і заради них і будемо дуже раді бачити кожну дитину, що має чітку мету бути успішною і вступити на бюджет до омріяного закладу, у нас в центрі.

З повагою Федорова М.І. – викладач історії навчального центру «Єнотті»