Чи варто боятися ЗНО з математики?

28.01.2015 Катарина Канивец
1225 просмотров

Напередодні ЗНО можна побачити багато молодих людей, які хвилюються з приводу іспиту. Саме прикре те, що є такі учні, які готувалися кожного дня, а потім, напередодні іспиту

, ніч не спали, не їли, не відпочили, так як хвилювалися і написали не на максимально можливий свій бал.
Тому, давайте розберемося, чи варто боятися ЗНО з математики?

Розглянемо декілька випадків.

Якщо учень не готувався, навчався як вийде, а тоді в кінці весни збагнув, для того щоб вступити на омріяну спеціальність треба здавати математику, то тоді звісно потрібно боятися… І як правило, такі учні сподіваються на легкі питання, або на те, що хтось допоможе, або на якійсь випадок… І в кращому випадку саме такі учні вступають на контракт через недобір і на спеціальність далеку від омріяної.
Але якщо людина готувалася систематично, то тоді чого ж боятися?

Ви ж не боїтеся піти розповісти вірша вчителю, якщо вчили його досить довго, та гарно запам’ятали? Звісно ж, ні.

Запишемо короткі рекомендації для того, щоб не боятися ЗНО з математики, а навпаки здати його на ваш максимально можливий бал:

  1. Систематично кожного дня готуйтесь
  2. Під час підготовки думайте тільки про математику, зосередьтесь, вимкніть мобільний телефон та комп’ютер
  3. Крім математики вчіть і інші предмети та цікавтесь навколишнім світом. Адже, для того, щоб розв’язати задачу потрібно її чітко розуміти. Дуже часто трапляються фізичні задачі на рух, де треба знати що швидкість при рівномірному русі це відношення відстані до часу,також задачі на сплави, де треба розуміти основні складові сплаву, багато задач на роботу, економічних задач на банківські розрахунки. Саме головне розуміти повністю умову, процес, який описується в задачі, та знати, що потрібно знайти
  4. Прочитали розділ, зрозуміли, а далі розв’язуйте. І більше розв’язуйте. Так як, чим більше ви розв’язали задач, тим частіше виникатимуть раціональні, красиві ідеї розв’язку тієї чи іншої задачі, не будете думати, яку формулу застосувати, а будете її автоматично застосовувати.
  5. Напередодні, будьте спокійними, не хвилюйтеся, пам’ятайте, що ви готувалися, робили все, що від вас залежить.
  6. Не треба боятися, що ви забудете, якусь формулу. Забудете – виведете.
    Математика, це не інші предмети, де потрібно пам’ятати граматичні конструкції, пам’ятати іншомовні слова чи дати. Математику потрібно зрозуміти, а потім сформувати вміння та навички розв’язання задач.
    І у вас все вийде, адже, як писав Ж. Д’Аламбер, математика щедра, вона часто дає більше, ніж у неї просять.

Автор статті: Ткаченко Євген Миколайович, викладач навчального центру Enotti