Два місяці до ЗНО: 10 порад випускникові

14.03.2015 Катарина Канивец
3349 просмотров

Розглянемо поради випускникові.

  1. Розподіліть ці 50 днів за темами, які вам давалися найтяжче, але повторюйте паралельно і те, що знаєте добре.
  2. Аналізуйте завдання ЗНО минулих років з теми, яку зараз опрацьовуєте. Загалом, завдання даються дуже подібні, і майже щороку деякі тести навіть частково або повністю повторюються.
  3. Складайте собі зручні короткі таблиці і з мови, і з літератури, які ви переглянете в останні дні перед іспитом, коли менш посидючі учні в паніці гортатимуть стоси правил.
  4. Відвідуйте тематичні навчальні групи в соцмережах, коли є настрій просто «повтикати» в комп’ютер. Дивіться навчальні фільми, художні картини за літературними творами, слухайте аудіокниги, але покладайтеся все-таки на зоровий механізм сприйняття: саме він домінує під час виконання завдань ЗНО.
  5. Складіть список з 15-25 прочитаних літературних творів (будь-які: українська, зарубіжна, сучасна література), які ви любите, добре знаєте, тренуйтеся наводити приклади з них до різних тем власних висловлювань. Можна для цього скласти таблицю. Заведіть блокнот для цитат, які вам до вподоби і легко запам’ятовуються. Цитати записуйте за темами (Любов, доля, вибір, зрада, історія, мова, природа, мужність тощо).
  6. Засікайте час, за який ви виконуєте такі завдання, як написання твору, аналіз тексту. Твори пишіть, не заглядаючи в Інтернет за підказкою ( на ЗНО її не буде!). Намагайтеся з кожним разом скорочувати час, за який виконуєте завдання, аж поки час написання твору не становитиме 30-40 хвилин, а робота з текстом базового рівня – 20-25.
  7. Вивчайте напам’ять вірші, які є в програмі ЗНО. Це допоможе відповісти на багато питань впевнено, і, ймовірно, навести якусь доречну цитату у власному висловленні.
  8. Якщо ви починаєте готуватися тільки зараз, то намагайтеся сприймати головне, але швидко: краще все ж опрацювати більше тем, ніж одну-дві, але дуже ретельно. Орієнтуйтесь більше на практику застосування знань (виконання тестів), ніж на заучування напам’ять правил.
  9. Працюйте щодня. Краще приділяти предмету 20-40 хвилин на день, ніж три години сидіти над тестами перед заняттям на курсах чи з репетитором. І вже точно не треба відкладати навчання на останні дні.
  10. Не соромтесь ставити питання і помилятися. Налаштуйтеся на позитивні емоції, не забувайте хвалити себе за кожен день сумлінного навчання.