Have something done

28.01.2015 Катарина Канивец
2663 просмотров

Конструкція have something done використовується в англійській мові для того, щоб повідомити, що щось було виконано не безпосередньо мовцем, а кимось іншим. Наприклад, ви вирішили здійснити подорож автомобілем, але він потребує ремонту і ви не маєте уявлення, що ж з ним трапилось. У такому випадку більшість людей звертається до СТО. Та коли після ремонту ваші друзі запитують вас про те, чи ви зуміли усунути несправності в авто ви відповідаєте : «I had my car repaired.», що означає, ви не власноручно ремонтували автомобіль, а хтось відремонтував його для вас, а коли ви говорите: «I had repaired my car.», ви повідомляєте своїх друзів про те, що ви зробили це самостійно, без сторонньої допомоги.

Зверніть увагу на те, як змінюється дана конструкція у часових формах.

picture 18

Зверніть увагу на те, що коли ми виконуємо дію, то змінюється основне дієслово (у наведеному вище прикладі це слово «take»), а коли хтось виконує її замість нас, то змінюється дієслово «have».

Конструкція get something done має таке ж значення і ті ж часові форми, що й have something done, але вона більш розповсюджена в розмовному стилі.

Автор статті: Біла Оксана, викладач англійської мови навчального центру Enotti.