Підготуйся до ЗНО ефективно і безболісно

16.12.2014 Катарина Канивец
1195 просмотров

Перехід від звичних для старшого покоління випускних та вступних іспитів до зовнішнього незалежного оцінювання у формі тестування, ставить перед батьками та учнями нові вимоги і до підготовки:

• контроль часу: на обдумування відповіді відводиться лише короткий відрізок часу, який вимірюється у секундах;
• концентрація уваги: розхвилювався, відволікся, довго читав завдання – втратив дорогоцінний час, зменшив свої шанси на гарний результат;
• психологічний стан: мало знати предмет, необхідно бути впевненим і зосередженим;
• чітка стратегія: вибудовувати черговість відповіді на різні рівні тестових завдань тощо.

Ці якості відпрацьовуються лише під час тренувань.
Якщо раніше на екзамені вчитель врахував хвилювання дитини, міг поставити додаткове запитання, в разі необхідності сформулює запитання по-іншому, то в умовах тестування учень може розраховувати лише на себе.

Отже, ефективна підготовка до зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) – це поєднання систематизації знань навчального матеріалу та тренування у форматі тестування.

Хотілося б зупинитися на основних варіантах підготовки до тестування:

Перший варіант найпростіший і найскладніший одночасно – самостійна підготовка.

Займаючись самостійно, Ви звичайно ж економите гроші, що дуже важливо, також Ви можете вибирати лише Вам зручний графік занять, не під кого не підлаштовуючись – це плюс. Але чи впевнені Ви у своїх силах на 100%? Мінус в тому, що можуть виникнути проблеми з розумінням самої структури тесту і до кого звернутися за допомогою в такому разі?

Другий варіант – заняття з репетитором.

Зараз багато дітей займаються з репетитором, до того ж звертаються до них за допомогою не в старших класах, коли виникає гостра потреба, а починаючи ще з молодшої школи.

Але чи завжди репетитор може бути компетентним саме в підготовці до зовнішнього незалежного тестування? Важливо пам’ятати, що підготовка має бути серйозною і продуманою, не варто займатися за інерцією з людиною, до якої ви звикли. Наша порада: вибирайте фахівця, який зможе дійсно підготувати – не витрачайте гроші даремно.

Ну і третій варіант – це проходження спеціально розроблених програм по підготовці до тестування на курсах.

З кожним роком кількість курсів і мовних шкіл, які пропонують якісні послуги з підготовки до проходження зовнішнього незалежного тестування збільшується. Радимо з усією відповідальністю поставитися до вибору курсів або мовних шкіл. Ми радимо віддавати перевагу спеціалізованим навчальним курсам і школам.

Істотні плюси в тому, що кожна школа працює за спеціально розробленою програмою і застосовує сучасні методики з навчання. Ви можете не хвилюватися з приводу підручників і термінів підготовки, оскільки все це передбачено заздалегідь і входить в рамки встановленої програми. Заняття проходять в групах, що дозволяє зняти мовний бар’єр і максимально розвинути комунікативні навички. Займаючись на курсах ви можете бути впевнені у викладачі, тому що всі вони проходять відбір і спеціальну підготовку. Додаткова перевага полягає в тому, що групові заняття на курсах доступніші і прийнятніші за ціною, ніж альтернативні їм індивідуальні заняття.

Безумовно, який би варіант підготовки Ви не обрали, саме від Вас залежатиме результат.

Автор статті: Сироватко Надія Григорівна, викладач української мови та літератури навчального центру Enotti