Сучасний абітурієнт: час диктує свої умови.

27.01.2015 Катарина Канивец
1597 просмотров

Останнім часом, зважаючи на нещодавно прийнятий закон України «Про вищу освіту», до абітурієнта висуваються все нові та нові вимоги. Як не загубитися в нововведеннях та вчасно , а головне правильно, зорієнтуватися?

Давайте спочатку спробуємо разом намалювати портрет сучасного абітурієнта. Якій він випускник школи, майбутній студент?

Вибір професії.

Сучасна молодь в цьому питанні все частіше орієнтується на розмір заробітної плати та престижність. І в цьому є певний сенс. Але пам’ятайте, що найбільшого успіху ви зможете досягнути лише, коли займаєтесь улюбленою справою. Обирайте собі не фах, а покликання!

На жаль, багато абітурієнтів подаючи документи до вищих навчальних закладів ще не знають чим хотіли б займатися. Сучасне освітнє законодавство дозволяє їм подавати необмежену кількість заяв і часто обрані напрями є зовсім протилежним.

Новий закон є орієнтованим на абітурієнта, який знає чого хоче в майбутньому. Він передбачає вибір спеціальності вже на етапі подання заяви на участь в ЗНО. Держава готова корегувати кількість бюджетних місць у ВНЗ зважаючи на попит сучасних абітурієнтів. Тому вибір майбутньої професії має бути добре обміркованим.

ЗНО.

Кожного року завдання ЗНО змінюються. Все більше приділяється увага вмінням аналізувати та передбачувати події на основі отриманих знань. Тестові завдання складені таким чином, щоб змусити сумніватися та вагатися щодо правильної відповіді. Адже, сучасний абітурієнт – це креативність, наполегливість, стресостійкість.

Починаючи з 2015 року сертифікат ЗНО діє лише 1 рік. Дане нововведення спрямоване на те, щоб урівняти абітурієнтів, адже ЗНО різних років має різну складність та окрему систему переведення балів.

Відповідно до Закону «Про вищу освіту», коли абітурієнт подає заяву на складання тесту ЗНО, він зазначає спеціальності та вказує вузи, у яких він бажає вчитися. Після ЗНО по кожній спеціальності автоматично формується рейтинговий список. Більше місць державного замовлення отримують ті університети, які зазначили вступники у свої заявах. Це значить, що бюджетні місця будуть отримувати безпосередньо найсильніші абітурієнти.

Це змусить університети вдосконалюватися та працювати над тим, щоб найкращі абітурієнти приходили саме до них.

Все це працюватиме на якість освіти та підготовки самих абітурієнтів, адже бюджетні місця вони виборюватимуть сами для себе.
Бути сучасним абітурієнтом непросто і з кожним роком стає все складніше, але це всього лиш значить, що у майбутньому нас чекають висококваліфіковані, творчі, впевнені у своїх силах фахівці. Тому натхнення вам та терпіння, шановні абітурієнти!

Автор статті: Олишевець Ірина Петрівна, викладач хімії навчального центру Enotti.