Як поповнити словниковий запас?

27.01.2015 Катарина Канивец
1215 просмотров

Кожен з нас при вивченні іноземної мови стикається з проблемами вивчення та запам’ятовування слів.

Адже потрібно не просто вивчити слово, а розпочати вживати його в усному та писемному мовленні. Дуже часто, вивчивши слово чи фразу, ми неправильно вживаємо їх в мовленні або, вивчаючи нову тему, стикаємось з знайомим словом, але не можемо згадати український еквівалент. Для того, щоб мати змогу влучно використовувати вивчені слова та фрази і краще їх запам’ятовувати, можна використовувати такі способи:

  1. Використання English-english dictionaries, вивчення не просто перекладу слова чи фрази допоможе вам, по-перше, краще зрозуміти контекст в якому його слід вживати, а, по-друге, запам’ятовуючи значення слів, ви не тільки краще почнете розуміти тексти, а збагатите свою мову новими виразами.
  2. Перегляд англомовних фільмів та серіалів без субтитрів. Спочатку буде важко та потім, ви легко зможете вживати постійні фрази, які використовуються в усному мовленні та яких ви не знайдете в підручниках.
  3. Виготовлення карток. З однієї сторони ви пишете слово англійською та приклад речення, де ви можете його вжити, а з іншої український еквівалент. Тому просто по дорозі з дому на роботу чи до школи ви зможете вивчати нові слова.
  4. Створення асоціацій. Перебуваючи дома чи на вулиці описуйте предмети навколо себе англійською мовою. У квартирі ви можете використовувати стікери розклеєні на предметах. У такому випадку кожне вивчене слово у вашому мозку буде зв’язано з конкретною річчю.
  5. Вивчення слів за темами. Намагайтеся ділити слова на групи (транспорт, кіно, театр). Добавляйте все нові слова, до вивчених тем та переходьте до нових.

Але завжди пам’ятайте, що вивчення нових слів має супроводжуватися їх використанням у реченнях. Завжди звертайте увагу на контекст у якому вжито слово.

Автор статті: Біла Оксана, викладач англійської мови навчального центру Enotti.