Як розв’язати задачу.

14.03.2015 Катарина Канивец
3141 просмотров

Дуже часто можна почути від учнів: “Я майже всю контрольну розв’язав без останнього завдання”. Або на питання – чому не зробив задачу? – у відповідь: “Я навіть не знаю, з чого почати, адже в ній нічого не дано…”

А коли починаємо разом аналізувати задачу,то вкінці можна почути: «Так просто!». Вам це знайомо? В цій статті розберемо як розв’язати задачу. Зрозуміло, на ЗНО, такі задачі, потрібно спочатку пропускати, а розв’язувати ті, в яких ви на 100 % впевнені в правильності, а потім повернутись до них.

Розберемо, на прикладі :

1

 1. Перше, не потрібно поспішати! А ще раз повільно, спокійно прочитати умову задачі та переказати її. Спробуйте зрозуміти та уявити зміст задачі. Потім проаналізуйте її,тобто з’ясуйте для себе що дано, а що потрібно знайти.
  В нашому випадку маємо нескінченно спадну геометричну прогресію, яка задається формулою
  2
  треба знайти її суму.
 2. Подивіться на умову, можливо, можна щось знайти, що, на вашу думку, полегшило подальшу роботу.
  Бачимо

  3

  Давайте замість n, попідставляємо числа, щоб розуміти, яку саме прогресію маємо.

  4

 3. Якщо ідей розв’язку знову немає, спробуйте проаналізувати умову ще. Згадайте, всі формули, які стосуються даної ситуації, всі властивості.
  Згадуємо, що геометрична прогресія – це послідовність, в якій кожен наступний член більший за попередній у одну й ту ж саму кількість раз. У скільки разів більший наступний елемент за попередній називається знаменником геометричної прогресії.

  5

  Також, знаємо, що сума елементів нескінченної спадної геометричної прогресії шукається за формулою

  6

 4. З усіх пригаданих даних визначиться, що вам знадобиться для розв’язку задачу, виберіть потрібну формулу,властивість, яку можна застосувати.
  Далі, виразіть, шукані величини, через відомі

  7

 5. Запишіть відповідь у бланк відповідей.
  Відповідь 0,5.
  Якщо ви пам’ятаєте, що є якась формула або властивість, яка пов’язує шукану величину з відомою, але давно вивчали і ви не пам’ятаєте, тоді спробуйте її вивести самостійно.
 6. Якщо і після пророблених кроків, у вас не виникає ніяких ідей, тоді вам потрібно більше часу на роздум.
 7. Ну що розв’язали задачу, якщо так – то я вас вітаю. Ні, спробуйте, ще раз повторити ті теми, на базі яких дається задача, а далі знову, з самого початку, виконуємо алгоритм. І у Вас обов’язково все вийде. Успіхів у вивченні математики!

  Автор статті: Ткаченко Євген Миколайович, викладач навчального центру Enotti.