Як розв’язати задачу.
Дуже часто можна почути від учнів: “Я майже всю контрольну розв’язав без останнього завдання”. Або на питання – чому не зробив задачу? – у відповідь: “Я навіть не знаю, з чого почати, адже в ній нічого не дано…”
А коли починаємо разом аналізувати задачу,то вкінці можна почути: «Так просто!». Вам це знайомо? В цій статті розберемо як розв’язати задачу. Зрозуміло, на ЗНО, такі задачі, потрібно спочатку пропускати, а розв’язувати ті, в яких ви на 100 % впевнені в правильності, а потім повернутись до них.
Розберемо, на прикладі :
- Перше, не потрібно поспішати! А ще раз повільно, спокійно прочитати умову задачі та переказати її. Спробуйте зрозуміти та уявити зміст задачі. Потім проаналізуйте її,тобто з’ясуйте для себе що дано, а що потрібно знайти.
В нашому випадку маємо нескінченно спадну геометричну прогресію, яка задається формулою
треба знайти її суму. - Подивіться на умову, можливо, можна щось знайти, що, на вашу думку, полегшило подальшу роботу.
БачимоДавайте замість n, попідставляємо числа, щоб розуміти, яку саме прогресію маємо.
- Якщо ідей розв’язку знову немає, спробуйте проаналізувати умову ще. Згадайте, всі формули, які стосуються даної ситуації, всі властивості.
Згадуємо, що геометрична прогресія – це послідовність, в якій кожен наступний член більший за попередній у одну й ту ж саму кількість раз. У скільки разів більший наступний елемент за попередній називається знаменником геометричної прогресії.Також, знаємо, що сума елементів нескінченної спадної геометричної прогресії шукається за формулою
- З усіх пригаданих даних визначиться, що вам знадобиться для розв’язку задачу, виберіть потрібну формулу,властивість, яку можна застосувати.
Далі, виразіть, шукані величини, через відомі - Запишіть відповідь у бланк відповідей.
Відповідь 0,5.
Якщо ви пам’ятаєте, що є якась формула або властивість, яка пов’язує шукану величину з відомою, але давно вивчали і ви не пам’ятаєте, тоді спробуйте її вивести самостійно. - Якщо і після пророблених кроків, у вас не виникає ніяких ідей, тоді вам потрібно більше часу на роздум.
Ну що розв’язали задачу, якщо так – то я вас вітаю. Ні, спробуйте, ще раз повторити ті теми, на базі яких дається задача, а далі знову, з самого початку, виконуємо алгоритм. І у Вас обов’язково все вийде. Успіхів у вивченні математики!
Автор статті: Ткаченко Євген Миколайович, викладач навчального центру Enotti.
Цікаво почитати:
Новини:
