ЗНО з хімії 2015: що нового?

27.01.2015 Катарина Канивец
2228 просмотров

2015 рік – рік реформ та нововведень ЗНО. Всі ми: і викладачи, і абітурієнти – чекали з острахом новим програм та специфікацій цьогорічного тесту. І ось, що нас чекає у червні 2015 року на ЗНО з хімії.

Нащастя, хімія не попала в коло координальних реформ, але дещо все ж таки змінилось.

Всього завдань буде 54, а час на виконання 150 хвилин ( у 2014 році – 60 завдань на 180 хвилин). Всі завдання поділені на чотири форми: завдання з вибором однієї правильної відповіді, завдання на встановлення відповідності, завдання на встановлення правильної послідовності, а також завдання відкритої форми з короткою відповіддю.

Завдання з вибором однієї правильної відповіді (36 завдань).

Це класичні тестові завдання, в яких необхідно обрати один правильний варіант зпоміж чотирьох запропонованих. Оцінюються ці завдання в 1 бал – правильна відповідь, 0 балів – неправильна.

Завдання на встановлення відповідності (логічні пари) – 6 завдань.

Кожна правильна пара оцінюється в 1 бал. Загалом за одне завдання на логічні пари можна одержати від 0 (якщо жодна з відповідностей неправильна) до 4 балів (якщо всі чотири відповідності відмічені правильно).

Завдання на встановлення правильної послідовності (2 завдання).

Ці завдання передбачають, що абітурієнти мають розташувати 4 сполуки, реакції або поняття в порядку визначенному в завдання. Максимальна кількість балів за таке завдання – 3 бали. 1 бал, якщо правильно зазначено першу або останню ланку, 2 бали, якщо правильно зазначено першу та останню ланку, 3 бали, якщо правильно записана вся послідовність.

Завдання відкритої форми з короткою відповіддю (10 завдань). Це зазвичай задачи, що оцінюються по 2 бали кожна. Але цього року 2 питання з 10 потребуватимуть двох відповідей, кожна з яких вартуватиме 1 бал.

Таким чином у 2015 році максимальна кількість балів ЗНО складатиме 84 замість минулорічних 94. Та не забуваємо про те, що нова система склав/не склав стосуватиметься і хімії. Поки, ще не відома порогова кількість балів, адже її визначатимуть вже за наявності самого теста.

Але незважаючи на всі нововведення та зміни, тим хто сумлінно готується не варто хвилюватися, адже жодне питання не буде виходити за рамки программи ЗНО з хімії. Бажаємо вам успіху та натхнення в навчанні!

Автор статті: Олишевець Ірина Петрівна, викладач хімії навчального центру Enotti.