ЗНО з хімії: для кожного чи лише для обраних?

27.01.2015 Катарина Канивец
2056 просмотров

Впевнена, що кожен, хто наважився складати ЗНО з хімії не раз ловив на собі здивований погляд однокласників! Адже, прийнято вважати,що хімія надзвичайно складний та незрозумілий предмет. Давайте ж з’ясуємо чи насправді це так?

Коли семикласники вперше заходять до кабінету хімії, їх переповнюють очікування щодо яскравих експериментів та захоплюючих розповідей. Вони вже уявляють себе з колбами повними кольорових рідин. Але що вони отримують? Замість експериментів – скучний підручник, конспекти з параграфа та реферат за будь-яке незручне запитання… Ну і як тут полюбити цей предмет! Осьі виходить, що хімія стає предметом для обраних – лише для тих, хто попре все зміг розібратися в формулах та реакціях. Але ж ЗНО потрібно складати всім, хто вирішив стати лікарем, біологом, фармацевтом. Невже зовсім немає шансів на успіх?

Не вірте тим, хто говорить, що хімія не для вас! Хімія для всіх та кожного, просто не всі вчителі вміють показати цю науку з найкращого боку. Хімія як гідке каченя: спочатку зовсім страшна, але з часом розкривається її краса!
Якщо ваш вчитель настільки байдужий до своєї професії, що жодного разу не показав вам дослідів, навіть найпростіших, – не засмучуйтесь! Яскравий відео-дослідів вистачає в інтернеті. Шукайте, дивіться, впізнавайте речовини та процеси! Ви навіть не уявляєте скільки цікавих реакцій кожного дня проходить на вашій кухні! Сода + оцет, індикатор з червоної капусти, знебарвлення чаю з лимоном тощо. Проведіть кілька простих дослідів прямо вдома!

Хімію не може викладати людина байдужа. Тому якщо ваша мета – це 200 балів на ЗНО, то шукайте вчителя, який добезцями закоханий в свій предмет! Повірте він зможе і вам передати свою захопленість!

Шукайте підручники з яскравими кольоровими картинками! В вивченні хімії дуже важливим є візуальний аспект сприйняття інформації. Малюйте кристалічні гратки, будову атома, ізомери та методи добування речовин! Хімія відкрита для творчості!

За всім цим ви і не помітите як підготуєтеся до ЗНО на 200 балів, адже улюблена справа приносить лише задоволення! Щиро бажаю Вам успіху!

Автор статті: Олишевець Ірина Петрівна, викладач хімії навчального центру Enotti.